piątek, 20 maja 2016

Najprostszy krem czekoladowy

Cześć Wszystkim! :)

Dziś zapraszam na banalnie prosty krem czekoladowy, do którego będziemy potrzebować tylko 2 składników. Całość dekorujemy świeżymi owocami i otrzymujemy smaczny, letni deser.Do przygotowania 4-5 porcji potrzebujemy:

- 1 opakowanie śmietany 30% (u mnie 330 g)
- 1 gorzką czekoladę (90 g)
- świeże owoce


1. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, a następnie studzimy pilnując, aby cały czas pozostała płynna. U mnie ekspresowa kąpiel wodna wygląda tak, że czekoladę łamię na mniejsze kostki i przekładam do małego garnuszka. W dużym garnku gotuję wodę, po czym zdejmuję go z gazu. Następnie wkładam do niego mały garnek z czekoladą, mieszam i po chwili czekolada jest idealnie płynna. Następnie ostrożnie ochładzam garnuszek pod zimną wodą z kranu.

2. W tym momencie zaczynam ubijać schłodzoną śmietanę do powstania kremowej konsystencji. Uważajcie, aby nie ubijać śmietany za długo, ponieważ wówczas powstaną maślane grudki, z których nic nie da się już zrobić.

3. Do tak przygotowanej śmietany porcjami dodajemy roztopioną czekoladę, całość delikatnie mieszając.

4. Powstały krem przekładamy do miseczek/szklanek i dekorujemy ulubionymi owocami.

5. Deser należy wstawić do lodówki na co najmniej 1 godzinę.


SMACZNEGO! :)


2 komentarze:

Polecany post

Szybki falafel

Cześć Wszystkim! :) Dziś pomysł na wegetariańskie falafele, czyli kotleciki z ciecierzycy. W klasycznej wersji falafele przygotowuje si...