piątek, 5 sierpnia 2016

Mrożona zielona herbata

Cześć Wszystkim! :)

Dziś zapraszam na rewelacyjną mrożoną, zieloną herbatę, którą w łatwy sposób przygotujecie w domu i która będzie ratunkiem w upalne dni. Początkowo do pomysłu podchodziłam dość sceptycznie, jednak już po pierwszej próbie wiedziałam, że ta herbata będzie hitem mojego lata! :)Do przygotowania będziemy potrzebować:

- ok. 1,5 litra wody mineralnej/źródlanej/przegotowanej, ale wystudzonej
- 3 łyżki liściastej zielonej herbaty
- 1 solidną łyżkę miodu (w przypadku 2 łyżek miodu herbata wyjdzie tak samo słodka, jak kupne herbaty ze sklepu)

1. Do szklanej, zamykanej butelki (swoją znalazłam w Pepco za całe 4,99 PLN :) wsypujemy herbatę oraz dodajemy miód, a całość zalewamy wodą.

2. Butelkę zamykamy i odstawiamy do lodówki najlepiej na całą noc. Swoją herbatę zalałam późnym wieczorem, a rano była gotowa.

3. Tak przygotowaną herbatę przelewamy przez sitko, aby pozbyć się niepotrzebnych fusów, a następnie dodajemy kostki lodu, cytrynę oraz mięte i gotowe!


Może wydawać się, że zimna woda nie wyciągnie nic dobrego z suszu, ale zapewniam Was, że przez noc woda nasiąknie wystarczająco, aby nadać piękny kolor i smak Waszej ulubionej zielonej herbaty, bez nieprzyjemnego uczucia goryczki.


SMACZNEGO! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Szybki falafel

Cześć Wszystkim! :) Dziś pomysł na wegetariańskie falafele, czyli kotleciki z ciecierzycy. W klasycznej wersji falafele przygotowuje si...